April 28, 2013

Käsitööpäev Kiikla rahvamajas

Tänane päev algas  väga vara. Võtsime Terjega suuna Ida-Virumaa poole. Meid oli MTÜ Maadami poolt kutsutud Kiikla rahvamajja kahte käsitöötuba läbi viima. Terje ülesandeks oli Kiikla naistele õpetada paeltikandit ja mina (Jaanika) juhendasis soutache õpituba.
Kõik kena-tore, hommik ilus, võileivad kaasas ja juttu jätkus kauemaks. Kontrollisime veel legendi, kõik üsna selge, esmalt peaks Kohtla-Järvelt läbi sõitma ja siis veel Kohtla-Nõmmelt, lihtne. Muudkui jutustasime, Terje on rahutute nüppude sündroom ja tema muudkui heegeldas, kui ühtäkki märkan märki... SILLAMÄE. Nii palju ma tean, küll, et peale Sillamäed tuleb ju Narva ja seega oleme päris palju õigest kohast mööda sõitnud. Õnneks oli Terjel tänapäevane arvutividin kaasas ja õige pea saime sotid selgeks, kuhu edasi -  õigemini tagasi peaks minema. Ikka muudkui jutustasime ja unistasime, olime üsna lähedal sellele, et oleksime ka Kiiklast rahulikult läbi sõitnud ja suuna Tartu poole võtnud. Viimasel meetril saime aru, et oleme oma sihtkohta pärale jõudnud.
Õnneks hilinesime kõigest 10 minutit ja õpitoad said alata.
Terje teatas juba autos, et täna võiks paeltikandit teha TeistMoodi kui tavaliselt. Tvaliselt tähendab seda, et õpitoas soovitakse võimalikult palju pisteid läbi proovida ja tulemuseks on proovilapp, siis Terje otsustas, et täna võiks teha vähem pisteid aga valmis saab kena kompositsioon. Tuleb tunnistada, et see oli väga hea mõte. Kangast oli täpselt nii palju, et hiljem saaks sellest teha, kas mündikoti, nõelapadja või midagi muud põnevat.
Suur tänu külla kutsumast. Sealkandis tehakse veel lisaks käsitööle maailma parimat nõgesesuppi.No comments:

Post a Comment

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails